Hotelli ajalugu

Laia tänava 5 hoone ajalugu ulatub 1437. aastasse, mil jõukas linnavalitseja Gosshalk Borsteli ehitas siia oma perele elumaja. Paljude sajandite jooksul ehitati maja korduvalt ümber, nii on tema välisilme arhitektuuri-tuultes muutunud. Tänaseks päevaks asub selles kaunis vara-klassitsistliku arhitektuuri ja rikkaliku dekoori ja vaikse ja avara siseõuega hoones Hotell St. Olav. 

Muutumatuks on aga jäänud asjaolu, et majaomanikud on alati olnud kõige lugupeetumad ja austatumad linnakodanikud - nende hulgas on olnud erinevate seisuste ja rahvuste esindajaid: kaupmehi, raehärrasid, bürgermeistreid, kirikuteenreid, paruneid-mõisnikke ja väejuhte, riigi- ja ühiskonnategelasi. 

Tuntumaid nende hulgas: 
Oleviste kiriku pastor Gabriel Elfring, kes elas siin 17.sajandil. 
Väljapaistvate saksa aadliperekondade Berg ja Stackelberg järeltulijad. 
Paul von Kotzebue – vaprate meresõitjate suguvõsast pärit, tões ja usus Venemaad teeninud kindraladjutant. 
20.sajandil asus hoones Lindforsi pärijate trükitööliste ja kirjastajate liit, juudi kirjanduse ja dramaturgia ühendus Bjalik, ajalehe “Kaja” toimetus. Kuni hiljutise ajani asus siin Teaduslik Raamatukogu ja Tallinna Polütehnilise Instituudi Ajaloomuuseum. 

Ja milline naabruskond! Kohe kõrval on tuntud inimestele kuulunud majad, millest kahte valdas kuulus Peetri-aegne Eestimaa kuberner Aleksei Menšikov. 

Rohkem saate siinkandis elanud kuulsuste, legendide, salapäraste õuede ja isegi kuningas Olavi enda kohta teada meie hotellis pakutaval eksklusiivsel ekskursioonil “Püha Olavi kvartali saladused”.

Kvartalit ümbritsev kindlusmüür kaitses 13.sajandil ehitatud Püha Miikaeli Nunnakloostrit. Tänapäeval säilib endisaegade mälestus kindlusmüüride nimedes Nunnatorn ja Nunnadetagune torn. Tornidesse on kaitsekäigu kaudu võimalik ka üles ronida. Endise kiriku asupaigal kõrgub nüüd Issandamuutmise Peakirik, kus laulatati Аabram Hannibal - Peeter Suure alam ja suure vene poeedi Puškini vaarisa.

Hotell St.Olav asub Laial tänaval, mille nimi räägib enda eest. Laial tänaval asub ka Tarbekunstimuuseum, Loodusmuuseum ja Tervisemuuseum. 

Kohe kõrvalmajas asub tuntud kondiitrivabriku Kalev firmapood, kust saate osta Tallinna suveniirmaiustust- martsipani. 

Ja küllap soovite külastada ka Tallinna üht kuulsamat sakraalehitust, 13.sajandist pärinevat Oleviste kirikut. 

Imekauni vanalinna karmi gootisilueti taustal torkab Oleviste kiriku noolena taevasse kõrguv torn eredalt silma ja on juba ammustest aegadest Tallinna sümbol. 16.sajandil oli Oleviste kirik maailma üks kõrgemaid. Kirik on nimetatud Skandinaavia (Norra) kuningas Püha Olav Haraldsoni järgi. 

See veebisait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile kõige olulisemat teavet. Palun võtke vastu küpsised optimaalse jõudluse tagamiseks.
Nõustu